Merhaba, Ben Taner Aksel; Belentepe Permakültür Çiftliği sahibi ve bu eğitim portalındaki içeriklerin sahibi.

Hepinizin bildiği gibi, ülkemiz çok sayıda insanı destek ve yardıma muhtaç bırakan yıkıcı bir depremle tekrar sarsıldı. Bu son değil, benzer ve daha büyük depremleri de bekliyoruz.

Ancak bu trajedinin ortasında eşsiz bir fırsat da var. Yerleşim alanlarının yeniden inşası ve toplumun yeniden yapılanacak olması, bize sürdürülebilir ve dayanıklı tasarım şansı sunuyor. İşte bu noktada eğitim portalımız devreye giriyor.

Permakültür tasarımı, agroekoloji, doğal yapı türleri ve tasarımı, sürdürülebilir insan yerleşimleri, kompost tuvaletler, yağmur suyu hasadı ve daha fazlası hakkında zengin bilgi ve kaynaklara sahibiz. Ve bu bilginin depremden etkilenen bölgelerde yeni, sürdürülebilir yerleşimler yaratmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle eğitim portalımızdaki içerikleri ülkemizde herkese ücretsiz olarak sunmaya karar verdik. Sürdürülebilirlik yolunda atılacak ilk adımın eğitim ve bilinçlenme olduğuna inanıyoruz ve herkesin daha iyi bir gelecek yaratmak için ihtiyaç duyacağı değerli bilgileri herkesle paylaşıyoruz.

Afet Bölgeleri için Çözümler bölümünde çadır ve konteyner kamplarının iyileştirilmesi için, yeni ekolojik yerleşkeler kurulması çözümleri bulabilirsiniz.

Eğer eğitim portalımızdaki bilgileri değerli bulduysanız, deprem bölgesinde depremzedeler için örnek bir ekolojik yerleşke oluşturabilmek üzere hazırlamakta olduğumuz projemizi destekleyebilirsiniz.

Sizlerden ricam, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak üzere bir araya gelelim. Çocuklarımıza yaşanabilir, güçlü ve daha dirençli bir ülke ve Dünya bırakabilmek için bu fırsatı değerlendirelim. Depremden etkilenen halkımızdan başlayarak, daha sürdürülebilir bir dünya yaratma misyonumuzda bize katılın.

Desteğiniz için teşekkür eder ve hep birlikte daha iyi yarınlar yaratmayı dilerim.

Kursları izlemek için

Önce Kaydolun !

Kurs içeriklerine erişebilmeniz için öncelikle eğitim portalımıza kaydolmanız gerekiyor.

Eğitim Portalımıza Kaydolma ve Kurslara Giriş


Afet Bölgeleri için

Çözümler

Bu alanda yıkılmış bölgelerimizde çadır ve konteyner kamplarında kullanılabilecek pratik çözümleri ve afetzedeler için sürdürülebilir yaşam alanlarının nasıl oluşturulabileceğini anlatıyoruz.

Ayrıca deprem bölgesinde örnek bir ekoyerleşke hayata geçirmek istiyoruz. Bu eğitimleri faydalı bulursanız, siz de bize katılabilir ve çözümün paydaşı olabilirsiniz.

Hayata geçireceğimiz proje için bağış yapabilir, çalışmalara destek verebilirsiniz.

Belentepe'de Aktiviteler Başlıyor !

Özellikle eğitim portalımız kursiyerleri için edindikleri bilgileri uygulamalarla pekiştirmek üzere ilk aktivitelerimizi planladık.

Belentepe Çiftliği CNN International'da

Uludağ’ın eteklerinde kurduğumuz Belentepe Permakültür Çiftliği’ni CNN International ziyaret etti. Haberi izlemek için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Eğitimlerimizle ilgili son bilgileri almak isterseniz, epostanızı haber postası listemize ekleyelim.

Teşekkürler