2021 Yaz Kampanyası: Eylül sonuna kadar bu kursu alanlara 'Doğal Yapılara Giriş' kursu da ücretsiz açılacaktır.

Kurstaki Dersleri Takip Sırası:

1. Doğa ile Tasarıma ve Permakültüre Giriş 2. İklim Değişikliği 3. Permakültür Tasarım Sertifika Kursuna Giriş 4. Permakültür 5. İklimler, Arazi Seçimi ve Peyzaj Okuma 6. Toprak 7. Bahçecilik 8. Ormanlar 9. Su 10. Doğal Yapılar 11. Temiz Enerji 12. Dünyadan Ekoyerleşke Örnekleri 13. Organizasyon, görünmez ve resmi yapılar

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kursu istediğim zaman ve yerden alabilir miyim?

  Bu kursun ders içeriği kaydedilmiş sunumlardan oluşur. İstenen zaman ve yerden alınabilir. Cep telefonu, tablet veya bilgisayardan takip edilebilir.

 • Kursta canlı dersler, toplantılar var mı?

  Kursiyerlerle arada canlı zoom toplantıları yapılır, soruları cevaplanır. Ayrıca kursiyerler bir grupta toplanır, gruba tasarım projeleri verilir ve grupla arada canlı zoom toplantıları ile projeleri çalışılır.

 • Uygulamalar olacak mı?

  Hayır. Verilen bir projeyi kursu alan bir grup arkadaşla birlikte çalışacaksınız. Proje alanı, toprak analizleri ve proje amacı verildikten sonra kendi araştırmalarınızı yapıp grup olarak internet üzerinden koordine olup çalışmayı yürüteceksiniz.

 • Kursu tamamlamak sertifika için yeterli olacak mı? Sınav var mı?

  Sınav yok, projenizi sunacaksınız varsa eksikleri konuşacağız ve mezun olacaksınız. Ancak projede herkesin katkıda bulunması gerekir. Katkı vermeyen sertifikasını alamaz.

 • Verilecek sertifikanın geçerliliği nedir?

  Kursiyerlere verdiğimiz tamamlama sertifikası yanında üyesi olduğumuz uluslararası permakültür ağımız: permacultureglobal.org alanına da kaydolacaksınız, sertifikanız burada tanınacak ve uluslararası permakültür ağının üyesi olacaksınız.

Proje Sunumu

Bu kurs içeriğini tamamlayıp, projelerini hazırlayan bir grubun Permakültür Tasarım sunumu: